fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Zdenerwowany pasażer wyrzucił „bombę”

Grzegorz Byszewski
Marek Kozubal
Policji się nie spieszyło, więc warszawiak na własną rękę zakończył ewakuację pętli tramwajowej
Godz. 12.30, pl. Narutowicza. Pasażerowie tramwaju linii 32 zaalarmowali motorniczego, że w pojeździe leży porzucony plecak. Podejrzenie – bomba.Motorniczy wezwał przez radio pracowników nadzoru ruchu. Ci przyjechali na sygnale i zdecydowali: do czasu przyjazdu policji trzeba ewakuować pętlę.
– Pasażerowie zostali poproszeni o opuszczenie pojazdów na pl. Narutowicza – mówi rzecznik Tramwajów Warszawskich Wojciech Szydłowski. – Pozostałe nie zjeżdżały na pętlę, tylko jechały Grójecką prosto.Minęło 20 minut, a policjantów nie było. Tłumek zdenerwowanych pasażerów gęstniał (to pętla ośmiu linii), aż w końcu jednemu z nich puściły nerwy. – Ludzie, ile można tak czekać?! Śpieszę się! – krzyknął. Następnie wszedł do tramwaju. Na oczach zaskoczonych pasażerów podniósł plecak, a po chwili wyniósł go i rzucił na ławkę na przystanku. Wszystkie tramwaje szybko odjechały z pętli.
– W tej sytuacji było to bardzo wskazane. Gdyby nastąpiła eksplozja, to przecież na przystanku, a nie w pojeździe – mówi Szydłowski.Dopiero wtedy na pętlę dotarli policjanci, którzy zajrzeli do plecaka. Znaleźli w nim książki, zeszyty i przybory szkolne. – W plecaku była także legitymacja szkolna. Dzięki niej policjanci mogli odwieźć plecak rodzicom ucznia ze Śródmieścia – mówi Monika Jamka z policji na Ochocie.
Zdaniem policji pasażer, który wyrzucił plecak, zachował się nieostrożnie. – Tym razem dobrze się skończyło, ale mógł spowodować zagrożenie – ocenia Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej.Na prośbę „Rz“ policjanci odtworzyli akcję minuta po minucie. Zgłoszenie o plecaku dotarło na numer alarmowy 112 o godz. 12.35. O godz. 12.37 zostało przekazane załodze radiowozu obok Dworca Zachodniego. Ta na placu Narutowicza znalazła się dopiero o godz. 12.58.Dlaczego tak późno? Policjanci tłumaczą, że przez korki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA