fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Jesienne dbanie o kondycję na cały rok

Rzeczpospolita
Shape w Arkadii, Reinhold w Złotych Tarasach i Gymnasion w Multikinie – to nowe fitness cluby, które jesienią zaczną działać w stolicy. Ich właściciele chcą zwabić klientów atrakcyjną ofertą zajęć i cenami. Proponują też dodatkowe usługi, np. koncerty didżeja albo dostęp do Internetu
Może nie zawsze warto poddawać się modzie, ale w przypadku mody na fitness – chyba warto, bo sztuka doskonalenia kondycji fizycznej jest bardzo przydatna. Zwłaszcza jesienią, gdy chcemy zachować wypracowaną latem figurę, i przed zimą, gdy grożą nam dodatkowe kilogramy. No i na pewno nie grozi nam jesienna depresja!
Zajęcia fitness to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią ćwiczyć w grupie przy muzyce.
– Fitness to pojęcia ogólne, więc równie ogólnie można powiedzieć, że jest dla wszystkich – mówi Michał Lachowicz, menedżer klubu Reinhold Lifestyle, który powstaje w Złotych Tarasach. – W ofercie fitness clubów na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca.
Dla osób energicznych i aktywnych trenerzy polecają np. TBC (Total Body Conditioning, odmiana aerobiku polegająca na rzeźbieniu mięśni całego ciała przez ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytmie szybkiej muzyki disco) albo fat burning (zajęcia taneczne zawierające elementy ćwiczeń aerobowych, które wzmacniają uda, pośladki i brzuch, pomagają dobrze spalać tkankę tłuszczową).
Ci, którzy chcą się odprężyć, poprawiając kondycję, mogą wybrać jogę, pilates czy fit ball (ćwiczenia polecane m.in. osobom z bólem kręgosłupa).
Na stołecznym rynku działa ponad 30 fitness clubów. W najbliższym czasie otwarte zostaną trzy kolejne.
W Złotych Tarasach jeszcze przed nowym rokiem zacznie działać szwedzki fitness Reinhold Lifestyle – pierwszy pod tym szyldem w stolicy. Przedsprzedaż karnetów trwa już od lutego. Tu oprócz sali ćwiczeń znajdzie się salon SPA z saunami, jacuzzi, masażami i solarium. A w klubowym barze można będzie skorzystać z Internetu.
– Nasze kluby to coś więcej niż fitness – przekonuje Michał Lachowicz. – To miejsca dla tych, dla których zdrowy styl życia wiąże się z zabiegami SPA – tłumaczy.
Na 2 listopada zaplanowano otwarcie nowego klubu Shape w Arkadii (jeden pod tą nazwą działa już w Galerii Mokotów).
– Przygotujemy wiele nowości, m.in. Power PlateR, nowoczesne urządzenie do ćwiczeń oparte na zasadzie tzw. treningu przyspieszającego, czyli intensywnego (przyczyniającego się do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej – red.) – mówi Monika Mikulska z firmy Holmes Place Poland, która prowadzi fitness cluby Holmes Place Lifestyle oraz Shape. – Na świecie na Power Plate ćwiczą takie gwiazdy, jak Madonna, Sting czy Monica Belluci – dodaje. Dodatkową atrakcją w klubie Shape w Arkadii 2 będą cykliczne czwartkowe koncerty live didżejów.
Jak podkreślają przedstawiciele Shape’a, jest kierowana przede wszystkim do osób, które cenią sobie komfortowe warunki ćwiczeń i profesjonalną obsługę.
– Nasi klubowicze to głównie młodzi ludzie, często zapracowani, którzy do klubu przychodzą nie tylko, aby poćwiczyć, ale też spotkać się z przyjaciółmi – mówi Mikulska.
Ciekawym miejscem dla kolejnego nowego fitness clubu będzie... kino. W Multikinie przy al. KEN powstaje Gymnasion. Będzie to klub z zajęciami przeznaczonymi wyłącznie dla kobiet, także dla tych w ciąży.
Istniejące na rynku fitness cluby nie zamierzają się poddawać. Fitness Park na przykład chwali się, że to tu ćwiczyła filmowa Magda M. (fani serialu wiedzą, że chodziła z przyjaciółkami na sportowe zajęcia). Fitness organizuje też zajęcia dla seniorów, zwiększające odporność organizmu i dbające nawet o osoby cierpiące na osteoporozę.
Gymnasion do zachęty do ćwiczeń zatrudnił hokejową gwiazdę Mariusza Czerkawskiego. A ekskluzywny klub Holmes Place Lifestyle włączył do swoich usług zabiegi SPA.
– My stawiamy na udogodnienia dla pań – mówi Joanna Długosz, reprezentująca Redutę. – Przy naszym Gymnasionie działa przedszkole, gdzie opiekunki zajmą się dziećmi, gdy mamy będą chciały poćwiczyć.
Natomiast Calypso proponuje przetestowanie swojego klubu – pierwsze wejście jest tu darmowe, trzeba tylko wypełnić zgłoszenie na stronie internetowej.
Ceny jednorazowych wejść na fitness, a także karnetów są bardzo zróżnicowane – często zależą np. od dnia, kiedy chcemy ćwiczyć, a nawet od godziny. Dlatego warto zajrzeć na strony internetowe stołecznych klubów i porównać ich oferty. Zwłaszcza że co chwilę promocja goni promocję i niekiedy karnet można kupić np. za pół ceny.
I tak w Calypso opłata członkowska to 100 zł, karnet open, obowiązujący we wszystkie dni tygodnia w godzinach otwarcia klubu, kosztuje 150 zł. Taki, który obowiązuje tylko do godz. 17 – 120 zł, a jednorazowe wejście – 30 zł. W Shape za miesięczny karnet zapłacimy ok. 200 zł, a w Holmes Place ok. 450 zł.
W Gymnasionie wpisowe to 100 zł, a platynowy karnet (w dowolnych godzinach) kosztuje 159 zł (gdy decydujemy się na zajęcia całoroczne) lub 290 zł (gdy kupujemy jednorazowo miesięczny karnet). Można się też zdecydować na karnet srebrny (poniedziałek – piątek do godz. 16) – wtedy zapłacimy odpowiednio 119 lub 170 zł. Wejście jednorazowe to 25 zł dla klubowiczów lub 50 zł dla osób spoza klubu.
W Fitness Parku natomiast karnet open kosztuje 240 zł, a taki do godz. 17 – 160 zł. Na jednorazowe wejście trzeba wydać 33 zł.
? Atmosfera Ruchu ul. Warecka 8, Mariańska 5, tel. 022 624 16 29, www.atmosferaruchu.com.pl
? Shape Galeria Mokotów, tel. 022 541 33 33, Arkadia (od 2 listopada), tel. 022 351 90 37, www.shapefitness.pl
? Holmes Place Lifestyle ul. Grzybowska 63, tel. 022 31 31 222, www.holmesplace.pl
? Gymnasion CH Ursynów, ul. Armii Ludowej 26 (budynek Focus), ul. Domaniewska 37 (Zepter Business Centre), ul. Rondo ONZ 1 (budynek Rondo 1), ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 (Centrum Olimpijskie), CH Reduta, ul. Ogrodowa 58, ul. Wołoska 3, ul. Chmielna 85/87 (budynek Warty), ul. Stawki 2 (Intraco), wkrótce – Multikino Ursynów, tel. do centrali 022 855 40 51, www.gymnasion.pl
? Reinhold Złote Tarasy (dokładna data otwarcia zostanie podana na stronie www.reinholdlifestyle.com), tel. 022 222 12 22
? Calypso ul. Puławska 17, tel. 022 852 80 35, Wola Park, tel. 022 533 44 66, www.calypso.com.pl
? Galaxy ul. Smolna 10, tel. 022 828 67 60, www.galaxysolar.pl
? Platinum ul. Waryńskiego 9, tel. 022 621 31 51 i 022 745 35 30, www.fitness-platinum.com.pl
? Torwar Fitness Centrum ul. Łazienkowska 6a, tel. 022 625 26 46, www.tfc.pl
? Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji ul. Hirszfelda 11, 022 643 94 36, www.ucsir.pl
? Fitness Park ul. Merliniego 4 (przy Wodnym Parku), tel. 022 854 01 30 wew. 0123, www.fitnesspark.pl
? World Class Health Academy Al. Jerozolimskie 65/79 (hotel Marriott), ul. Grzybowska 24 (hotel Radisson SAS), www.worldclass.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA