fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Tomasz Lis kandydatem na szefa „Dziennika”

Kierownictwo koncernu Axel Springer rozważa zmianę na stanowisku redaktora naczelnego „Dziennika” – dowiedział się nieoficjalnie branżowy „Presserwis”.
Roberta Krasowskiego, obecnego szefa gazety, miałby zastąpić Tomasz Lis, twórca „Faktów” TVN, były członek zarządu Polsatu, który prowadzi obecnie swój program „Co z Polską” w Internecie. Jak wynika z informacji „Presserwisu”, centrala Axla Springera w Hamburgu odbyła już wstępne rozmowy z Tomaszem Lisem. Kierownictwo koncernu zna go z wcześniejszych spotkań, gdy Lis zasiadał jeszcze w zarządzie Polsatu, a Springer prowadził rozmowy z szefami stacji o kupnie części udziałów w niej.
Teraz niemiecki koncern zaproponował Lisowi przejęcie kierownictwa nad „Dziennikiem”. Rozważane są różne scenariusze: albo Tomasz Lis zostanie naczelnym „Dziennika”, a Robert Krasowski pierwszym zastępcą bądź szefem dodatku „Europa”, albo Lis otrzyma stanowisko wydawcy „Dziennika” i w ten sposób będzie nadzorował gazetę.
Ponadto Lis miałby wejść do zarządu Axel Springer Polska. Jeżeli bowiem Springer kupi udziały w Polsacie, będzie potrzebował w polskim oddziale osoby obeznanej w rynku telewizyjnym. „Presserwis” podaje, że nie będzie zmiany na stanowisku redaktora naczelnego należącego również do Axel Springer „Faktu”. Będzie nim nadal Grzegorz Jankowski, który pełni też funkcję wydawcy „Dziennika”.Rzeczniczka prasowa niemieckiego koncernu Edda Fels i rzecznik polskiego oddziału Michał Fijoł pytani o Lisa powiedzieli „Rzeczpospolitej”, że nie komentują spekulacji prasowych. Podobnie zareagował redaktor naczelny „Dziennika” Robert Krasowski: – Nie komentuję plotek – stwierdził. O rozmowach wydawnictwa z Lisem mówią inni pracownicy Springera i znajomi dziennikarza. Sam zainteresowany nie chce mówić o swojej przyszłości zawodowej. – Nie komentuję. Kiedy podejmę jakąkolwiek decyzję, zawiadomię o tym – mówi „Rz” Lis
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA