fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Media zagraniczne: Sąd nad Kaczyńskimi

Piotr Jendroszczyk
Zagraniczne media, które komentowały na gorąco wybory w Polsce, donoszą o zwycięstwie liberalnej i proeuropejskiej opcji i rozczarowaniu rządami PiS.
Zagraniczne media, które komentowały na gorąco wybory w Polsce, donoszą o zwycięstwie liberalnej i proeuropejskiej opcji i rozczarowaniu rządami PiS. – Polacy głosowali przeciwko braciom Kaczyńskim – oceniła wysłanniczka francuskiej telewizji LCI.
„Najdziwniejszy tandem Europy, bliźniacy Jarosław i Lech Kaczyńscy, wprowadzili Polskę na kurs kolizji z Rosją, Niemcami i Brukselą, podzielili kraj i rozpoczęli zaciekłą krucjatę przeciw korupcji” – donosi brytyjski „Times”.
Niemieckie media nie kryły zadowolenia z wyników. „Zwyciężył proniemiecki historyk” – ogłosił „Welt-Online”, przedstawiając Donalda Tuska. „Klęska premiera Kaczyńskiego” – wtórował „Spiegel-Online”. „Były to wybory, które nadają kierunek polskiej polityce” – pisał „Süddeutsche Zeitung”.
– W Berlinie nie rozumiano, dlaczego Polska negowała osiągnięcia swej polityki zagranicznej i stała się hamulcowym UE. Wszyscy mają nadzieję, że teraz to się zmieni – komentuje Cornelius Ochmann z Fundacji Bertelsmanna. Amerykańska agencja AP nadmienia zaś, że PO chce wycofać polskich żołnierzy z Iraku.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA