fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Aranżer przy fortepianie

Mało kto wie, że profesor Katarzyna Popowa-Zydroń, współautorka sukcesu Rafała Blechacza na Konkursie Chopinowskim, była również nauczycielką Krzysztofa Herdzina, jednego z najbardziej utalentowanych muzyków jazzowych średniego pokolenia.
Herdzin (ur. 1970 r.) był stypendystą fundacji sir Yehudi Menuhina, laureatem konkursu improwizacji jazzowej w Katowicach (1994) i festiwalu Jazz Juniors (1990), koncertował niemal na całym świecie. Stał się również wziętym aranżerem. Kolejka wykonawców zamawiających u niego orkiestracje jest bardzo długa. Jego talent docenili m.in. Jose Cura, Wadim Brodski, Ewa Małas-Godlewska, Ryszard Rynkowski, Kayah, a ostatnio Anna Maria Jopek (Herdzin napisał aranżacje smyczków na jej bestsellerowy album „Niebo”). Przyczynił się również do sukcesu kompozytora Jana A.P. Kaczmarka i jego muzyki do filmu „Marzyciel” nagrodzonej Oscarem.
Herdzin pozostaje jednak jazzmanem z krwi i kości. Wziął udział w nagraniu ponad 90 płyt, zrealizował sześć autorskich albumów, m.in. „Chopin” i „Dancing Flowers”. Na najbliższych koncertach w Tygmoncie Krzysztof Herdzin Trio, lider tej formacji, wystąpi z kontrabasistą Zbigniewem Wegehauptem i perkusistą Cezarym Konradem.
Tygmont, ul. Mazowiecka 6/8, 23-25.10. godz. 21, wstęp wolny
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA