fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Flamenco – zmysłowy taniec z Polski i Hiszpanii

Ten taniec niesie z sobą autentyczność, szczere emocje oraz wyjątkową intensywność przeżyć. Sprawność fizyczna, znakomita technika są oczywiście potrzebne, ale najważniejszy w tańcu flamenco jest stan uniesienia i jedności z muzyką.
Czy tajniki sztuki stworzonej przez andaluzyjskich Cyganów są w stanie posiąść również Polacy, przekonamy się w najbliższy piątek i w sobotę w Teatrze Syrena. Na wieczór flamenco zapraszają zespół Los Payos oraz Szkoła Tańca Flamenco Triana. W przygotowanym przez nich spektaklu muzyczno-tanecznym wezmą także udział specjalni goście z Hiszpanii: wokaliści Carmen Fernández i Rubin de la Ana oraz tancerz Antonio Arrebola. Wszyscy mogą się poszczycić występami w całej Europie i oczywiście w Andaluzji, kolebce flamenco.
Polska grupa Los Payos prezentuje muzykę opartą na najlepszych wzorcach flamenco. Jej członkowie – tancerka Marta Dębska i gitarzysta Artur Muszyński (alias Arturo „El Polaco”) – to pierwsi w historii i jedyni dotąd nasi rodzimi artyści, którzy wystąpili na andaluzyjskim festiwalu flamenco Jimena de la Frontera. Teatr Syrena, ul. Litewska 3, tel. 022 628 50 93, 19.10, godz. 20, 20.10, godz. 17 i 20
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA