fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

W imieniu Jana Pawła II pomóc najzdolniejszym

– Przypomnimy sobie jego naukę, spojrzymy raz jeszcze na życie naszego papieża, pomodlimy się o jego kanonizację. Dzień Papieski to przystanek w zabieganym świecie – mówi rektor kościoła akademickiego św. Anny ks. Bogdan Bartołd.
Obchodzony jest on od sześciu lat, w niedzielę poprzedzającą 16 października – datę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Tegoroczne uroczystości rozpoczną się jutro sesją naukową „Jan Paweł II obrońca godności człowieka”, która odbędzie się w bibliotece uniwersyteckiej przy Krakowskim Przedmieściu 68. Początek o godz. 11.
O godz. 20 w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68 rozpocznie się czuwanie modlitewne, podczas którego akademicy będą rozważać tajemnice różańca, korzystając z tekstów Jana Pawła II. O godz. 22 przed kościołem, pod tablicą upamiętniającą wizytę Ojca Świętego u studentów, zapłonie znicz o średnicy 1 m.
W niedzielę na Trakt Królewski wyruszy ponad 300 wolontariuszy, którzy pod hasłem „Dzielmy się miłością” będą zbierać ofiary na papieskie stypendia dla ubogiej, zdolnej młodzieży. Zbiórki będą też przed kościołami parafialnymi.
Na Trakcie pojawią się również stypendyści w żółtych koszulkach, którzy w podziękowaniu za ofiary będą częstować krówkami. O godz. 16 na pl. Piłsudskiego rozpocznie się galowy koncert poświęcony papieżowi. Wystąpią m.in. Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz i Patrycja Markowska.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA