fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motoryzacja

Puławska otwarta, tramwaje wróciły na Grójecką

Drogowcy otworzyli w środę wieczorem Puławską w stronę Ursynowa – między ul. Woronicza i Domaniewską.
Wczoraj po południu miejski inżynier Janusz Galas zaakceptował projekt organizacji ruchu. Na Puławskiej do ostatniej chwili trwało zaś układanie chodników.
Nadal zamknięty jest odcinek między Racławicką i Woronicza, ale kierowcom i tak się poprawiło. Jadąc w stronę Ursynowa, z Puławskiej skręcają teraz w Racławicką, Kazimierzowską i Krasickiego i przez Woronicza wracają do Puławskiej. Zlikwidowany został łącznik ul. Wielickiej z al. Niepodległości, który korkował aleję.
W przyszłym tygodniu drogowcy otworzą drugi odcinek Puławskiej na Ursynów, ale korki się nie zmniejszą. Ruszy bowiem remont jezdni w przeciwną stronę.
W jaki sposób będzie się odbywał ruch? Według kierownika budowy Mieczysława Ciupy z firmy Strabag szczegóły objazdów nie są jeszcze zatwierdzone.
W sobotę tramwaje wrócą na Grójecką między placami Zawiszy i Narutowicza. Na stare trasy wyjadą linie 1, 9, 16 i 32. Władze miasta zaplanowały z tej okazji paradę tramwajów. Wyruszy w sobotę o godz. 11 z pętli Banacha. Wezmą w niej udział m.in. wagon typu A z 1907 roku i niskopodłogowiec PESA (jeśli się znów nie zepsuje).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA