fbTrack

Lekkoatletyka

Polskie zwycięstwa

W zamykających sezon zawodach Światowego Finału IAAF w Stuttgarcie świetnie spisali się najlepsi polscy lekkoatleci.
Zwycięstwa odnieśli brązowi medaliści z mistrzostw świata w Osace: Marek Plawgo i Anna Jesień. Monika Pyrek (tyczka) zajęła drugie miejsce, Piotr Małachowski (dysk) trzecie, a Kamila Skolimowska (młot) i Barbara Madejczyk (oszczep) czwarte.
Marek Plawgo jeszcze na ostatnim płotku był czwarty, ale końcówkę miał znakomitą: rzutem na taśmę wyprzedził mistrza świata Amerykanina Kerrona Clementa. Obaj uzyskali 48,35 s. Zawodnik Warszawianki imponuje wysoką formą. W Stuttgarcie odniósł czwarte po MŚ zwycięstwo na 400 m ppł. Wcześniej wygrywał w Rieti, Rovereto i Berlinie. Również Anna Jesień nie traci dyspozycji z niedawnych mistrzostw świata. W niedzielę ukończyła 400 m ppł. w 54,17 sekundy i o dwie setne wyprzedziła złotą medalistkę z Osaki Australijkę Janę Rawlinson.
Monika Pyrek na koniec sezonu poprawiła rekord życiowy aż o 7 centymetrów. W Stuttgarcie pokonała 4,82 m i przegrała tylko z rekordzistką świata Rosjanką Jeleną Isinbajewą, która miała rezultat o 5 cm lepszy. 4,82 to drugi wynik w historii kobiecej tyczki w Polsce. O 1 cm wyżej skoczyła w 2005 roku Anna Rogowska. Rekordzista świata na 100 m Asafa Powell po raz kolejny przebiegł 100 m w czasie poniżej 10 sekund. Tym razem przy przeciwnym wietrze o sile 0,3 m/s uzyskał 9,83.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL