fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pomoc małżonka zwolniona z podatku

Rodzinne przysługi są zwolnione z podatku
Prowadzę działalność handlową. Część prac związanych z przygotowaniem nowej siedziby wykonuje mój mąż, który jest właścicielem firmy remontowej. Czy uzyskuję przychód z nieodpłatnego świadczenia? - pyta czytelnik DF.Nie. Rodzinne przysługi są zwolnione z podatku. Mówi o tym art. 21 ust. 1 pkt 125 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ulga dotyczy nieodpłatnych świadczeń otrzymanych od osób zaliczonych do I i II grupy podatkowej. Jak wynika z ustawy o podatku od spadków i darowizn, chodzi tu o małżonka, zstępnych (dzieci, wnukowie), wstępnych (rodzice, dziadkowie), pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę, teściów, zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierbów, małżonków rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków rodzeństwa małżonków, małżonków innych zstępnych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA