fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatki

Definicja budownictwa będzie szersza, niż chce rząd

Posłowie chcą poszerzyć definicję budownictwa społecznego, która umożliwi stosowanie 7-proc. stawki VAT w budownictwie mieszkaniowym także po1 stycznia 2008 r.
Dziś sejmowe komisje Finansów Publicznych oraz Infrastruktury mają przyjąć stanowisko specjalnej podkomisji powołanej do opracowania zmian w ustawie o podatku od towarów i usług, które wprowadzają definicję budownictwa społecznego. Łącznie rozpatrywany jest projekt rządowy (zmieniający również przepisy dotyczące zwrotu osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym) oraz dwa projekty poselskie.
Jak dowiedziała się "Rz", posłowie nie zgłosili zastrzeżeń do tej części propozycji rządowej, która nie odnosiła się bezpośrednio do kwestii związanych z budownictwem mieszkaniowym. Prawdziwa dyskusja rozgorzała dopiero nad regulacjami dotyczącymi definicji budownictwa społecznego. Najdalej idąca była propozycja objęcia całego budownictwa mieszkaniowego definicją budownictwa społecznego. Pojawił się też pomysł zniesienia limitu powierzchni użytkowej, do której miałaby być stosowana preferencyjna stawka VAT (rząd zaproponował 120 mkw. dla lokali mieszkalnych i 220 mkw. dla domów jednorodzinnych).
- Posłowie skłaniają się do poszerzenia definicji budownictwa społecznego i zwiększenia zakresu remontów, które będą korzystały z preferencji w VAT - powiedział "Rz" uczestniczący w pracach podkomisji poseł Paweł Arndt (PO).
Nie mniejsze dyskusje wywołała też w podkomisji sprawa lokali mieszkalnych w budynkach niemieszkalnych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA