fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nie każdy podatek możesz sobie odliczyć

Czy do kosztów firmy można zaliczyć zapłacone przez nią podatki? Nie w każdym przypadku
Jak wynika z art. 23 ust. 1 pkt 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (updof), nie uważa się za koszty uzyskania przychodów podatku dochodowego i podatku od spadków i darowizn.Dla tego drugiego podatku przewidziano w art. 22 ust. 6d updof jeden wszakże wyjątek. Jest on kosztem w razie odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części (oraz udziału w nieruchomości), spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej a także prawa wieczystego użytkowania gruntów, nabytych w spadku, jako darowizna lub w inny nieodpłatny sposób. Z tym że uważa się go za koszt w takiej części, w jakiej wartość zbywanej rzeczy lub prawa przyjęta do opodatkowania tym podatkiem odpowiada łącznej wartości opodatkowanych nim rzeczy i praw majątkowych.Inne podatki, takie jak podatek akcyzowy, podatek od czynności cywilnoprawnych, od nieruchomości, od środków transportu, czy opłata skarbow...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA