fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Centra usług znów zatrudniają

Centra usług rekrutują
www.sxc.hu
Polski rynek nowoczesnych usług biznesowych wzrósł w ubiegłym roku o jedną czwartą. Teraz jest wart 2,5 mld dolarów
Szykuje się wzrost zatrudnienia w centrach nowoczesnych usług. Wrocławskie centrum Hewlett-Packard zapowiedziało wczoraj przyjęcie 400 pracowników w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Poszukiwani będą absolwenci szkół wyższych oraz osoby z doświadczeniem w księgowości i finansach, a także w zarządzaniu personelem, obsłudze klienta czy w marketingu i zarządzaniu projektami.
To już kolejne zwiększenie liczby etatów w tej firmie: w 2010 roku centrum zatrudniło 650 pracowników. Jak twierdzi Max Jouan, prezes wrocławskiego centrum, ten wzrost jest efektem rosnącego znaczenia centrum w strukturach HP. – Rozwijamy coraz bardziej zaawansowane usługi biznesowe – zaznacza. Rośnie także krąg ich odbiorców. W tej chwili są to klienci z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Wrocławskie centrum podpisało kontrakty m.in. z korporacjami z branż: FMCG, farmaceutycznej czy odzieżowej. – Chcemy w ciągu kilku lat stać się kluczowym centrum outsourcingu biznesowego – zapowiada Jacek Levernes, wiceprezes HP Global Business Services na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.
[wyimek]50 tys. osób pracuje obecnie w centrach nowoczesnych usług w Polsce[/wyimek]
Swoje centra będą rozwijać także inne firmy. Ernst & Young otworzy wiosną we Wrocławiu centrum finansowo-księgowe, w którym zatrudni 200 osób. Będzie ono działać w ramach globalnej organizacji podobnych placówek, funkcjonujących m.in. w Chinach i w Indiach. Pracowników będą szukały także Infosys w Łodzi czy Geoban w Gdyni. Jak poinformował Raimo Kesti, dyrektor zarządzający Geoban, firma ta planuje w 2011 r. zatrudnić ok. 400 specjalistów ds. operacji bankowych, z biegłą znajomością języka angielskiego i niemieckiego.
Inwestycje w centra usług przynoszą obecnie największą liczbę nowych miejsc pracy i są najszybciej rozwijającym się sektorem w inwestycjach zagranicznych. Według raportu Instytutu Outsourcingu i Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce polski rynek nowoczesnych usług wzrósł w 2010 r. o 25 proc. i wart jest obecnie 2,5 mld dol. Cały sektor zatrudnia ok. 50 tys. osób. W niedalekiej przyszłości zatrudnienie może wzrosnąć do 75 tys.
W centrach usług w Polsce zwiększać się będzie liczba pracowników z innych krajów. Sektor liczy teraz na obywateli Rosji, Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Mołdawii, którzy od stycznia mogą zatrudniać się w Polsce bez zezwolenia na pracę. – Otwarcie się na pracowników ze Wschodu może być zastrzykiem specjalistów, których u nas powoli zaczyna brakować – uważa dyrektor zarządzający Infosys BPO Europe Krystian Bestry.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA