fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak liczymy trzynaste pensje

[b]- Czy dyrektor przedsiębiorstwa państwowego musi wypłacać wynagrodzenie roczne swoim pracownikom? Chodzi o podmiot będący jeszcze przedsiębiorstwem państwowym, ale działający na zasadzie umowy o zarządzanie, nadzorowany przez zarządcę i radę nadzorczą. Jeśli tak, kto podejmuje decyzję w tej sprawie - rada nadzorcza, zarządca czy wojewoda?[/b]Ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dotyczy m.in. państwowych jednostek budżetowych, dla którodzenia kształtują odrębne przepisy. Przedsiębiorstwo państwowe jest natomiast samodzielnym, samorządnym i samofinansującym się przedsiębiorcą posiadającym osobowość prawną. Tak wynika z art. 1 ustawy z 25 września 1981 r. o przedsiębiorstwach państwowych (tekst jedn. DzU z 2002 r. nr 112, poz. 981 ze zm.).Wobec tego zarządca przedsiębiorstwa państwowego nie musi wypłacać trzynastek pracownikom na podstawie tej ustawy. Ma natomiast taki obowiązek, jeśli podobne świadczenia przewidują obowiązujące w przedsiębiorstwie przepisy ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA