Co wliczamy do stażu jubileuszowego

Ewa Grabowska, główna specjalistka w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej
Nieznane
- Od 1 września 1982 r. do 2 sierpnia 1983 r. pracownik był członkiem Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług. Składki były opłacane od września 1982 r. do czerwca 1983 r. Czy ten okres zalicza się do stażu pracy i do nagrody jubileuszowej?Przez okresy zatrudnienia warunkujące nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, o których mowa w przepisach o wynagradzaniu pracowników, należy rozumieć pracę wykonywaną w stosunku pracy. Będzie to więc na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę (art. 2 k.p.). Okresy zatrudnienia wlicza się bez względu na wymiar czasu pracy, w jakim pracownik był zatrudniony.Jeżeli właściciel zakładu był członkiem Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług od 1 września 1982 r. do 2 sierpnia 1983 r. i opłacał składki do ZUS, to okresu prowadzenia działalności na własny rachunek nie wlicza się do okresu pracy uprawniającego do dodatku za wysługę lat i nagrody jubileuszowej. Natomiast czas prowadzenia takiej dzi...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL