Urząd Patentowy będzie musiał rozstrzygnąć, czy odzież to również bielizna. Spór o zakres tego pojęcia toczą niemiecka i polska firma
Chodzi o Karstadt Quelle A.G., największy w Europie koncern domów towarowych, oraz polskie przedsiębiorstwo She z Andrychowa.Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną polskiego przedsiębiorcy Edmunda Ogiełły. W 2003 r. Urząd Patentowy przyznał mu prawo do znaku słowno-graficznego She (czyli "Ona") m.in. dla różnych grup odzieży. Niemiecki koncern Karstadt Quelle z Essen, który już wcześniej uzyskał rejestrację międzynarodową znaku She dla podobnych grup towarów, zgłosił sprzeciw. W 2005 r. UP unieważnił znak, ale tylko dla niektórych grup towarów i usług. W jego opinii pod angielskim pojęciem "clothing", użytym w rejestracji międzynarodowej znaku dla Karstadt Quelle, należy rozumieć odzież wierzchnią. Nie obejmuje więc bielizny. Karstadt Quelle zaskarżył decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Zarzucił m.in., że UP zawęził zakres angielskiego pojęcia "clothing".WSA uznał, że rzeczywiście UP nie odniósł się...
Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Rzeczpospolitej"
Oferta promocyjna: dostęp do treści rp.pl już od 9,90 zł za miesiąc!
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.
KUP TERAZ
×
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.