fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bon na koszt pracodawcy

Nie można zaliczyć do kosztów firmy świadczeń rzeczowych sfinansowanych ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych - kosztem takim były bowiem odpisy na fundusz
Ale nie wszyscy pracodawcy fundusz taki tworzą. Niektórzy nie mają obowiązku. Poza tym nie wszystkie świadczenia - zgodnie z przepisami o zfśs -mogą być pokryte z jego środków. Te mogą być bowiem wydatkowane tylko na działalność socjalną (z uwzględnieniem sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z funduszu).Czy jeśli pracodawcy sfinansują prezenty dla pracowników z bieżących środków firmy, mogą uznać je za koszt uzyskania przychodu? Trudno wskazać konkretne przychody, do których powstania przyczynić by się mogły takie świadczenia, ale niewątpliwie polepszają atmosferę i są dodatkową motywacją do pracy. Nie dotyczy też ich wyłączenie, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 45 updop i art. 23 ust. 1 pkt 42 updof, zgodnie z którym nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wydatków pracodawcy na działalność socjalną, o której mowa w przepisach o zfśs. Potwierdzają to wyjaśnienia organów podatkowych.Już w piś...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA