fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Milion w jeden dzień

Fotorzepa, Ryszard Waniek Rys Ryszard Waniek
Piotr Mazurkiewicz
W poniedziałek internetowy sklep pobił swój rekord - tego dnia złożone zostały zamówienia za ponad 1 mln zł
Jeden z największych i najstarszych polskich sklepów internetowych Merlin.pl odnotował w tym tygodniu rekordową wartość zamówień. Wartość zamówień złożonych przez klientów w ciągu jednego dnia po raz pierwszy w historii Merlina przekroczyła 1 mln zł. Rekord padł w poniedziałek, 13 grudnia 2010 r.
Jak podaje firma w komunikacie w ub.r. liczba sprzedanych towarów przekroczyła 3 mln sztuk, a przychody spółki wyniósł 101 mln zł. - Widzimy znaczący wzrost zainteresowania zakupami świątecznymi w Merlinie w porównaniu z ubiegłym rokiem - mówi Anna Bogdańska, prezes Merlin.pl.
Największy, bo ponad dwukrotny, wzrost wartości zamówień sklep notuje w dziale elektronika. Wśród najchętniej wybieranych prezentów obok nowości książkowych, muzycznych i filmowych są zabawki edukacyjne, perfumy i luksusowe kosmetyki.
W lipcu została ogłoszona decyzja o przejęciu Merlina przez grupę Empik Media&Fashion, która chce go połączyć ze swoim sklepem Empik.com. Transakcja miała zostać sfinalizowana w tym roku, ale z powodu przeciągającego się badania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest to mało realne. Jak już pisaliśmy w Rz decyzji UOKiK można się spodziewać dopiero w styczniu.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA