fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Najwięcej rekomendacji dla Baker & McKenzie

Warszawskie biuro kancelarii Baker & McKenzie znalazło się na czele zestawienia polskich firm prawnych rekomendowanych przez wydawnictwo Practical Law Company
Brytyjskie wydawnictwo PLC dostarcza fachowej wiedzy o rynkach prawnych w poszczególnych krajach. Między innymi corocznie rekomenduje najlepsze firmy i specjalistów w konkretnych dziedzinach prawa i branżach gospodarki.
Najbardziej znanym przewodnikiem PLC po krajowych rynkach usług prawniczych z całego świata jest "Which lawyer?" (wcześniej jako "Global Counsel 3000"). Prezentuje kancelarie oraz prawników uważanych za najlepszych w obsłudze biznesu w ponad 90 krajach. Rekomendacje i ich zestawienia są oparte na wynikach badań przeprowadzanych w przedsiębiorstwach korzystających z usług kancelarii oraz na rozmowach z partnerami spółek prawniczych i prawnikami prowadzącymi indywidualną praktykę. Zajmuje się tym zespół researcherów wydawnictwa.
Publikacja PLC "Which lawyer?" pomyślana jest jako pomocnik dla przedsiębiorców poszukujących prawników. Oprócz edycji książkowych ukazuje się także na stronie internetowej firmy http://whichlawyer.practicallaw.com/. Stamtąd właśnie pochodzą przedstawiane przez nas dane dotyczące Polski.
W rankingu firm prawniczych rekomendowanych w Polsce znalazło się 41 kancelarii. Rekomendacje obejmują 14 dziedzin: bankowość i finanse; ochronę konkurencji; nieruchomości komercyjne; prawo korporacyjne/fuzje i przejęcia; rozstrzyganie sporów; energetykę; ochronę środowiska; własność intelektualną; pracę; nauki biologiczne; private equity/venture capital; restrukturyzację i upadłości; podatki; telekomunikację, media i informatykę.
W każdej z nich kancelarie są klasyfikowane -w zależności od oceny pozycji na rynku - jako wiodące, zdecydowanie rekomendowane, polecane albo uznane. Miejsce kancelarii w rankingu zależy od liczby tych rekomendacji. Najwięcej uzyskało ich warszawskie biuro kancelarii Baker & McKenzie, co daje mu pierwszą pozycję w zestawieniu rekomendowanych firm prawniczych w Polsce.
Practical Law Company pokusiła się także o sporządzenie list najlepszych prawników w poszczególnych specjalnościach, wymieniając ich, podobnie jak firmy, w kolejności od liderów aż do uznanych w danej dziedzinie.
masz pytanie do autora, e-mail: i.walencik@rzeczpospolita.pl
ROZSTRZYGANIE SPORÓW: Dariusz Skuza (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak), Andrzej Tynel (Baker & McKenzie)
ENERGETYKA: Witold Daniłowicz (White & Case), Michael Davies (Siemiątkowski & Davies), Andrew Kozlowski (CMS Cameron McKenna), Arkadiusz Krasnodębski (Salans)
OCHRONA ŚRODOWISKA: Waleria Szczuka-Skarżyńska (Clifford Chance), Stanisław Wajda (CMS Cameron McKenna)
WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA: Piotr Kochański (Kochański, Brudkowski i Wspólnicy), Ryszard Skubisz (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak), Stanisław Sołtysiński (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak)
PRACA: Arkadiusz Sobczyk (Sobczyk i Współpracownicy), Bartłomiej Raczkowski (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak) Private equity/venture capital: Tomasz Dąbrowski (Salans)
PODATKI: Sławomir Boruc (Baker & McKenzie), Janusz Fiszer (White & Case), Tomasz Michalik (MDDP), Dorota Szubielska (Chadbourne & Parke)
TELEKOMUNIKACJA: Krzysztof Stefanowicz (Salans)
BANKOWOŚĆ I FINANSE: Grzegorz Namiotkiewicz (Clifford Chance)
PRAWO KONKURENCJI: Marta Sendrowicz (Baker & McKenzie), Jarosław Sroczyński (Sołtysiński Kawecki & Szlęzak), Małgorzata Szwaj (Linklaters)
NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE: Paweł Dębowski (Clifford Chance)
Wśród rekomendowanych w rankingu "Rz" prawników także znaleźli się: Dariusz Skuza (spory sądowe), Bartłomiej Raczkowski i Arkadiusz Sobczyk (prawo pracy), Paweł Rymarz i Gabriel Wujek (łączenia i przejęcia), Grzegorz Namiotkiewicz (prawo bankowe i finansowe), Paweł Dębowski (nieruchomości komercyjne), Ryszard Skubisz i Stanisław Sołtysiński (prawo własności intelektualnej), Jarosław Sroczyński i Małgorzata Szwaj (prawo konkurencji i antymonopolowe) oraz Sławomir Boruc, Janusz Fiszer, Tomasz Michalik i Dorota Szubielska (prawo podatkowe)
- Baker & McKenzie rozstrzyganie sporów, nauki biologiczne, podatki
- Salans nieruchomości komercyjne
- White & Case fuzje i przejęcia, podatki
- CMS Cameron McKenna ochrona środowiska
- Sołtysiński Kawecki & Szlęzak prawo korporacyjne/fuzje i przejęcia, własność intelektualna, praca
- Clifford Chance bankowość i finanse, nieruchomości komercyjne
- Dewey Ballantine brak
- Wardyński i Wspólnicy rozstrzyganie sporów
- Weil Gotshal & Manges prawo korporacyjne/fuzje i przejęcia
- Linklaters brak
W rankingu "Rz" liderem w dziedzinie rozstrzygania sporów także została kancelaria Wardyński i Wspólnicy, w dziedzinie prawa pracy oraz prawa korporacyjnego - Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, w kategorii nieruchomości - Clifford Chance, a w zakresie prawa podatkowego - Baker & McKenzie
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA