fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lista 2000

Od sklepu do europejskiej sieci

Transfer Multisort Elektronik sp. z o.o., Łódź
Rzeczpospolita
Mało znana łódzka spółka stała się jednym z największych dystrybutorów specjalistycznych komponentów elektronicznych w regionie
Transfer Multisort Elektronik (TME) to stacjonująca w Łodzi spółka zajmująca się sprzedażą specjalistycznego sprzętu i komponentów elektronicznych. W jej ofercie są półprzewodniki, moduły komunikacyjne, optoelektronika, czujniki i przyrządy pomiarowe. Firma powstała w 1990 r. jako rodzinny sklep specjalizujący się w elementach elektronicznych przeznaczonych dla firm produkcyjnych.Dwa lata później, kiedy podstawą sprzedaży na odległość były jeszcze papierowe katalogi i tradycyjna reklama, firma zajęła się sprzedażą wysyłkową. A wszystko zaczęło się pod koniec lat 80., kiedy to bracia Adam i Zbigniew Kuczyńscy zajęli się sprzedażą części elektronicznych w Łodzi, Warszawie i Gdańsku.
Dziś wysyła swoje produkty do wszystkich europejskich krajów i jest największym na terenie Europy Środkowej dystrybutorem komponentów elektronicznych wszystkich liczących się producentów. Spółka obsługuje kilkadziesiąt tysięcy klientów. Z magazynów TME codziennie nadawanych jest około 1000 przesyłek ze sprzętem. Łódzka spółka może się pochwalić certyfikatem jakości ISO 9001:2001.
Firma nastawia się na małe i średnie przedsiębiorstwa, które specjalizują się w konstrukcji lub serwisie urządzeń mechanicznych czy elektronicznych wyposażonych w elementy sterowania. TME obsługuje ok. 30 tys. odbiorców rocznie.
Skuteczna dystrybucja tak wyspecjalizowanego sprzętu nie byłaby możliwa, gdyby TME dysponowało zespołem składającym się wyłącznie z handlowców, choćby najbardziej skutecznych. Dlatego wśród jej pracowników jest kilkudziesięciu inżynierów elektroników i specjalistów od automatyki przemysłowej, którzy pomagają klientom dobierać odpowiednie do potrzeb rozwiązania.
TME i jego prezes Zbigniew Kuczyński nie przestraszyli się kryzysu oraz nagłego spadku produkcji przemysłowej w latach 2008 – 2009. Firmy tego sektora gospodarki są głównym odbiorcą towarów rozprowadzanych przez spółkę. Mimo to TME w kwietniu 2009 r. rozpoczęło odważne inwestycje. Budowane jest nowoczesne, w pełni zautomatyzowane centrum logistyczne. Bez inwestycji w nowoczesne, oparte na rozwiązaniach informatycznych magazyny nie mogą się już obejść praktycznie wszyscy najwięksi dystrybutorzy nie tylko dóbr szybkorotujących (FMCG), ale także elektroniki, sprzętu domowego i dóbr trwałych. TME ma dziś magazyny o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych. Z kolei na 2012 r. łódzka spółka zaplanowała inwestycje w nową siedzibę.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA