fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Z życia samorządów

Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze z dotacji UE

Rzeczpospolita
To inwestycja oczekiwana od wielu lat. Oprócz pływalni w obiekcie powstała hala z widownią, w której mieści się 5 tys. widzów.
Budowa jednej z największych inwestycji dofinansowywanych z programu regionalnego ruszyła w sierpniu 2008 r. Dziś widać efekty. Na pływalni powstał ośmiotorowy basen o długości 25 m, basen do nauki pływania i brodzik dla maluchów. Są również mniejsze niecki dla gości, którzy wolą spędzać wolny czas na zabawie. Wśród atrakcji są: wodny balon o średnicy 15 m, piłka wywołująca fale, dzika rzeka, leżanki wodne, ścianka wspinaczkowa, masaże wodne i ruchome kamienie pomiędzy dwiema wyspami. W obiekcie znajdziemy także półotwartą zjeżdżalnię salamandrę, podwójną ślizgawkę i 90-metrową rurę, tzw. czarną dziurę ze specjalnymi efektami dźwiękowymi i świetlnymi.
Hitem jest najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia zamontowana przy specjalnej wieżyczce. Rura ma długość 210 m. W centrum są także gabinety odnowy biologicznej, zabiegów fizykoterapeutycznych, dwie sauny na 12 osób oraz dwie sauny parowe, które pomieszczą sześć osób, basen schładzający i pokój wypoczynku. Budowa centrum pochłonęła ponad 150 mln zł, w tym 31 mln zł dotacji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA