fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Hartmann odchodzi z Ery

Mioslav Rakovski, od 1 stycznia szef PTC
T-Mobile
Rada nadzorcza [b]Polskiej Telefonii Cyfrowej[/b] (PTC, operator sieci Era jest kontrolowany przez niemieckiego operatora Deutsche Telekom) zaakceptowała zmiany w zarządzie komórkowego operatora.
Rada postanowiła, że dotychczasowego prezesa PTC, [b]Klausa Hartmanna[/b], od 1 stycznia zastąpi na stanowisku [b]Miroslav Rakowski[/b], który dziś jest dyrektorem ds. obsługi klientów i sprzedaży w [b]T-Mobile Czechy[/b]. Hartmann będzie wiceprezesem w centrali grupy [b]Deutsche Telekom[/b] w Bonn, gdzie będzie odpowiadał za ład korporacyjny i zarządzanie relacjami z inwestorami – podała PTC. Będzie podlegał [b]Guido Kerkhoffowi[/b], członkowi zarządu DT na Europę.
Rada PTC zdecydowała też, że od 1 grudnia do zarządu spółki wejdzie [b]Grzegorz Bors[/b], dotychczas dyrektor zarządzający ds. rynku prywatnego w Erze. Zastąpi [b]Michaela Wilkensa[/b], który ma wrócić do obowiązków wiceprezesa ds. rynków międzynarodowych w grupie DT.
Zmiany w zarządzie Ery mają miejsce niedługo po tym, jak do mediów trafiła informacja o postępowaniu prokuratorskim przeciwko dwóm członkom władz spółki: [b]Klausowi Tebbe[/b] i [b]Tomaszowi Holzowi[/b]. Prokuratura postawiła im zarzuty działania na szkodę PTC na kwotę około 3 mln zł. Sąd najpierw zdecydował o ich aresztowaniu, a następnie o zwolnieniu z aresztu. Zwrócono też kaucję, którą za zatrzymanych menedżerów wpłacił [b]Zygmunt Solorz-Żak[/b], właściciel Telewizji Polsat.
Hartmann (ur. 1961) został prezesem Ery w 2006 r. Bezpośrednio przedtem, pracował na Węgrzech w [b]Magyar Telekom[/b], gdzie był członkiem zarządu ds. finansowych.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA