fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Raporty

Dolnośląskie: Współpraca z inżynierami

Najlepsze w województwie
Rzeczpospolita
Jerzy Haszczyński
Szpital Latawiec ze Świdnicy (na miejscu 13.) i Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego z Wrocławia (na pozycji 18.) to najlepsze placówki w regionie
Uruchomienie systemu informatycznego, który umożliwia m.in. przesyłanie danych o wynikach badań kardiologicznych pacjentów, ponowne zdobycie certyfikatu wdrożenia systemu przeciwdziałania korupcji to największe osiągnięcia minionego roku w świdnickim szpitalu Latawiec.
W planach są komercyjne usługi medyczne .– Szpital jest na to przygotowany merytorycznie, bo wykonuje skomplikowane zabiegi nowoczesnymi metodami, i organizacyjnie - większość lekarzy i wiele pielęgniarek pracuje na kontrakcie z prowizyjnym systemem wynagradzania – mówi dyrektor Latawca Jacek Domejko..
Wałbrzyski Szpital im. Alfreda Sokołowskiego rocznie przyjmuje ponad 40 tys. pacjentów, pracuje tu blisko 1300 lekarzy i pielęgniarek. Do 30 funkcjonujących tu oddziałów wkrótce dołączy następny: ośrodek pulmonologiczno-rehabilitacyjny dla górników.
– Jest elementem dużego programu modernizacji stacjonarnej opieki pulmonologicznej na Dolnym Śląsku – mówi dyrektor dr Roman Szełemej. – Do Wałbrzycha przenosimy leczenie, a mniejsze szpitale, w Sokołowsku i Rościszowie, będą zapleczem sanatoryjnym.
W tym roku szpital zarobił 13 mln zł, było więc z czego dokładać do budowy oddziału ratunkowego i lądowiska dla helikopterów.
Placówka współpracuje z Politechniką Wrocławską. Naukowcy prowadzą tu badania z zakresu biomechaniki i biotechnologii.
– A my mamy dostęp do najnowszych technik analitycznych i obrazowania – wyjaśnia Szełemej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA