fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Warta rozszerza sieć kooperantów

Jarosław Parkot
Fotorzepa, Szymon Łaszewski Szymon Łaszewski
Prezes ubezpieczyciela zapowiada, że towarzystwo rozpocznie sprzedaż polis poprzez banki i dilerów samochodowych
Podjęliśmy decyzję, że do dystrybucji polis będziemy wykorzystywali dilerów samochodowych. Ten kanał w Warcie niemal nie istnieje. Trzy tygodnie temu rozpoczęliśmy jego budowę. Poza tym do końca tego roku stworzymy departament współpracy z instytucjami finansowymi. Chcemy pracować nie tylko z Kredyt Bankiem, który jest dla nas strategicznym partnerem, ale także z innymi bankami i pośrednikami finansowymi – mówi Jarosław Parkot, prezes TUiR Warta z grupy KBC. Dodaje, że nadal głównym kanałem dystrybucji Warty będzie sieć agentów i brokerów.
– Tworzymy platformę internetową, która da naszym partnerom i klientom lepszy dostęp do wiedzy o polisach – twierdzi.
Jarosław Parkot zapewnia także, że priorytetem dla Warty jest poprawa jakości likwidacji szkód. – Do tej pory zlikwidowaliśmy ponad 90 proc. szkód powodziowych z tego roku. Ten wynik nas nie satysfakcjonuje – mówi szef ubezpieczyciela.
Pozycja Warty w ostatnich latach osłabła, m.in. na rzecz Ergo Hestii. Czy teraz będzie chciała odzyskać rynek?
– Mamy doświadczenie i tradycje w tym zakresie, a także spory portfel. W 2009 r. zebraliśmy z tego segmentu 450 mln zł składek. Chcemy ten biznes rozwijać, pozyskiwać klientów, ale przy rozsądnym ryzyku – tłumaczy Parkot.
Szef jednej z czołowych firm ubezpieczeniowych w Polsce nie wyklucza też, że Warta będzie zmuszona podwyższać ceny ubezpieczeń komunikacyjnych.
Wszystko to ma służyć poprawie wyników finansowych spółki. W I połowie 2010 roku straciła 52,8 mln zł, podczas gdy rok wcześniej 18,4 mln zł.
– III kwartał był dla nas bardzo dobry. W samym wrześniu zanotowaliśmy kilkanaście milionów złotych zysku – zapewnia Parkot.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA