fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Warszawa. Pomóż zlikwidować szrotówka

Zakład Oczyszczania Miasta
Biuro Ochrony Środowiska i Zarząd Oczyszczania Miasta zachęcają do włączenia się do programu ochrony kasztanowców przed motylem szrotówkiem. Dokładne wygrabianie i wywożenie liści kasztanowców to najskuteczniejsza metoda walki ze szkodnikiem tych drzew.
Od kilku lat miejskie Biuro Ochrony Środowiska wraz z Zarządem Oczyszczania Miasta apelują o włączenie się do programu ochrony kasztanowców do zarządców palcówek oświatowych, opiekuńczych, zdrowotnych, osiedli mieszkaniowych, wreszcie posesji prywatnych. Masowy atak na szrotówka oznacza lepszą skuteczność i szybszą eliminację szkodnika z terenu Warszawy.
Instytucje publiczne mogą liczyć na pomoc organizatorów akcji. Szkoły, przedszkola, instytuty naukowe, publiczne ośrodki zdrowia, ogródki jordanowskie mogą liczyć na odbiór liści kasztanowców. Wystarczy, że je zgrabią, zapakują w worki lub ułożą w pryzmy, a następnie zgłoszą się telefonicznie do Zarządu Oczyszczania Miasta pod bezpłatny numer infolinii CZYSTOŚĆ 0 800 800 117. W zgłoszeniu należy podać adres i nazwę instytucji, szacowaną ilość liści do wywiezienia oraz telefon kontaktowy. Zarówno załadunek, jak i wywóz jest nieodpłatny. Akcja dotyczy tylko liści kasztanowców, nie są nią objęte osiedla mieszkaniowe i prywatne posesje, które powinny utylizować liście w ramach własnych kosztów.
[ramka][link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/234248,521292_Pomoz_zlikwidowac_zarloczne_motyle.html]Czytaj w "Życiu Warszawy"[/link][/ramka]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA