fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Resorty Finansów i Infrastruktury dogadały się w sprawie dróg

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Resorty finansów i infrastruktury porozumiały się w sprawie finansowania budowy dróg i rząd przyjął jej harmonogram - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś
- Mieliśmy za sobą bardzo trudną dyskusję o finansowaniu budowy dróg. (...) Ale myślę, że ostatecznie wszystko skończyło się dobrze, został przyjęty taki harmonogram, który jest harmonogramem realnym, czyli minister finansów w zgodzie z ministrem infrastruktury przyjęli te kwoty na poszczególne lata, takie, które rzeczywiście będą realne i możliwe do wydania - mówił Graś rano w Radiu TOK FM.
Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy budżetowej na 2011 r. Dokument przygotowany przez resort finansów zakłada, że przyszłoroczny deficyt nie przekroczy 40,2 mld zł.
Rzecznik rządu relacjonował, że na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów było sporo dyskusji w poszczególnych resortach, z poszczególnymi ministrami, dlatego, że to jest trudny budżet, budżet zaciskania pasa, szukania oszczędności, budżet wykłócania się o każdy niemal milion złotych.
- Będą ograniczenia w administracji, będzie ograniczenie zatrudnienia o 10 proc. w różnego rodzaju urzędach i instytucjach. Redukcje będą dotyczyć pracowników, urzędników szeroko pojętej administracji, ale nie funkcjonariuszy odpowiadających za bezpieczeństwo państwa - zaznaczył Graś.
Graś powiedział, że rząd będzie szukać oszczędności również w konsolidacji finansów. Wyjaśnił, że chodzi np. o Lasy Państwowe i o to, by ich przychody konsolidować w jednym miejscu ograniczając koszty operacji bankowych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA