fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Sławiński będzie szefem Instytutu Ekonomicznego NBP

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Andrzej Sławiński, członek Rady Polityki Pieniężnej poprzedniej kadencji, będzie nowym dyrektorem Instytutu Ekonomicznego Narodowego Banku Polskiego – dowiedziała się "Rzeczpospolita"
Instytut zajmuje się działalnością analityczną i badaniami banku centralnego. Jego analizy są wykorzystywane m.in. do podejmowania decyzji o wysokości stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
Sławiński, obecnie doradca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, od listopada zastąpi na stanowisku Mateusza Pipienia, ściągniętego do banku przez poprzedniego szefa NBP Sławomira Skrzypka.
Andrzej Sławiński miał w środowisku ekonomistów rynkowych opinię jednego z liderów intelektualnych poprzedniej RPP. Wcześniej przez wiele lat pracował w banku centralnym (nadal pracuje jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej). W 2000 r. był wymieniany jako poważny kandydat na stanowisko prezesa NBP. Ostatecznie szefem banku został wówczas Leszek Balcerowicz.
Sławiński nie jest pierwszym członkiem poprzedniej RPP ściągniętym do banku przez nowego prezesa Marka Belkę. Niedawno jego doradcą została Halina Wasilewska-Trenkner, która przed sześcioletnią kadencją w radzie była wiceministrem i ministrem finansów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA