fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Producent łady zwiększa produkcję i sprzedaż

Iwona Trusewicz
Największy producent samochodów osobowych Rosji chce w ostatnim kwartale sprzedać dwa razy więcej aut aniżeli rok temu
- W ostatnich trzech miesiącach chcemy sprzedać odpowiednio 60 tys. 50 tys. i 50 tys. samochodów - zapowiedział dziś wiceprezes ds. sprzedaży Artiem Fiedosow. W czwartek 23 września należący do skarbu państwa prywatnego banku inwestycyjnego Trojka Dialog oraz Renault (25 proc. plus akcja) koncern z rosyjskiego miasta Toliatti, sprzedał tyle ile w całym ubiegłym roku swoich ład i renówek czyli 351,7 tys.
Tymczasem moc produkcyjna zatrudniającej niecałe 100 tys. ludzi firmy wynosi 800 tys. aut rocznie. W najgorszym 2009 r sprzedaż spadła o 44 proc. rok do roku. AwtoWAZ jest notowany na moskiewskich giełdach. W czwartek jego akcje zyskały ponad 30 proc., po tym jak media podały, że premier Putin podczas wizyty na Dalekim Wschodzie jeździł ładą (model Kalina).
Putin zapowiedział ulgi dla inwestorów motoryzacyjnych, ale tylko dla tych, którzy będą w Rosji auta produkować wprowadzając na rynek nowe technologie, a nie dla tych, którzy otworzą montownie. Do tej pory zagraniczne koncerny postawiły w Rosji montownie za 4 mld dol.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA