fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Srebro najdroższe od 1980 roku

Bloomberg
Pod wpływem deprecjacji dolara cena srebra na giełdzie w Londynie wzrosła, osiągając poziom najwyższy od 1980 roku. Złoto bije kolejne rekordy
W handlu elektronicznym kurs złota wzrósł dziś o 5,9 dol. do 1298,35 dol. za uncję. Kurs kruszcu z grudniowych kontraktów rósł na zamknięciu sesji na NYMEX o 0,2 proc. do 1299,70 dol., bijąc poprzednie rekordy. Cena spot srebra wzrosła p 1,2 proc. do 21,3875 dol. za uncję ociągając 30-letnie maksimum z października 1980 roku.
Cena srebra od początku roku wzrosła o 27 proc., jednak zdaniem analityków metal jest wciąż niedowartościowany.
- Srebro jest zdecydowanie poniżej swojej wartości, a jego wzrosty idą w ślad za zwyżkami złota – powiedział szef działu walut i metali MKS Finance S.A. w Genewie, Bernard Sin.
- Ceny złota pokazują, że inwestorzy nie maja zaufania do dolara. Ostatnie dane makro wykazały oznaki niepokoju w gospodarce, dlatego obserwujemy olbrzymi popyt na metal, który inwestorzy traktują jako bezpieczną lokatę – dodał Sin.
O początku roku cena złota wzrosła już o 18 proc., jest więc szansa na dziesiąty z rzędu rok na plusie, a więc najdłuższą passę wzrostową od 1920 roku.
- Złoto wykorzystuje każdą możliwość do wzrostu. Nie udało się przełamać bariery 1300 dol., ale wygląda na to, że wciąż jest to możliwe i to nawet jutro – powiedział Darren Heathcote z australijskiego Investec Bank.
Inwestycja w sztabki okazała się lepsza od zwrotów z akcji, obligacji i większości metali przemysłowych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA