fbTrack

Biznes

Konspol podwoi moce produkcyjne

Dzięki inwestycjom za około 16 mln zł czołowa firma drobiarska podwoi moce produkcyjne. Jej przychody przekroczą w tym roku pół miliarda złotych
- Obecnie w Nowym Sączu jesteśmy w stanie wyprodukować 1,5 tys. ton przetworów miesięcznie. Dzięki rozbudowie zakładu będziemy mogli wytwarzać tam ok. 3 tys. ton - mówi "Rzeczpospolitej" Konrad Pazgan, wiceprezes Konspolu.
Hala powinna być gotowa do końca października, a produkcja w niej ruszy do końca tego roku. Konsopol zdecydował się na inwestycje, ponieważ nie jest już w stanie realizować wszystkich zamówień. - Zamierzamy rozwijać przede wszystkim sprzedaż na rynku krajowym, a przy korzystnym kursie walutowym dodatkowo także eksport - wyjaśnia Konrad Pazgan.
Obecnie sprzedaż zagraniczna generuje ok. 30 proc. sprzedaży Konspolu. Na tegorocznej inwestycji w Nowym Sączu z pewnością się nie skończy. W kolejnych latach firma chce dokupić tam urządzenia za 6-8 mln zł. W tym roku przeznaczy na rozwój swoich zakładów łącznie ok. 20 mln zł. W 2010 r. przychody Konspolu powinny zwiększyć się o 15-20 proc. I przekroczyć 500 mln zł. - Zakładamy także, że uda się nam wypracować zysk - zapowiada Konrad Pazgan. Wiceprezes Konspolu obawia się, że na wyniki branży w drugiej połowie roku negatywny wpływy mogą mieć rosnące ceny zbóż.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL