fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Kubica o Grand Prix Belgii

Robert Kubica trzeci w Grand Prix Belgii
[b]Rz: Co wydarzyło się, kiedy zjechał pan po opony deszczowe?[/b]
[b]Robert Kubica:[/b] Przy zmianie opon z gładkich na przystosowane do jazdy po mokrym torze musimy przestawić dwie czy trzy rzeczy na kierownicy, zanim się zatrzymamy. Nie mogłem tego zrobić na torze, bo było za ślisko. Kiedy skończyłem zmieniać ustawienia, było już za późno. Zablokowałem przednie koła przy hamowaniu i zabrałem na przednie skrzydło kilku mechaników. Dobrze, że nic im się nie stało. Ten błąd kosztował mnie jedną pozycję.
[b]Pierwsza zmiana kół przebiegła jednak bezbłędnie...[/b]
Tak, wykonaliśmy bardzo dobrą robotę. Przejechałem świetne okrążenie zjazdowe, mechanicy szybko zmienili koła i utrzymałem się przed Webberem. Zacząłem mu odjeżdżać, a kiedy nadszedł deszcz, Lewis wypadł i dość szybko się do niego zbliżałem.
[b]Jest pan zadowolony z trzeciego w tym sezonie podium?[/b]
Cieszą punkty, cały wyścig jechałem dobrym tempem i walczyłem z czołowymi samochodami, z którymi przed Spa walka była niemożliwa.
[b]Jest szansa na utrzymanie takiego tempa w kolejnych wyścigach?[/b]
To zależy od następnych kroków. Wprowadzenie kanału F zajęło nam niestety trochę czasu i dobrze byłoby mieć go wcześniej, ale lepiej późno niż wcale. Widać, że daje nam przewagę.
[b]Jak będzie za dwa tygodnie na Monzy?[/b]
To jest tor o zupełnie innej charakterystyce. Stosujemy tam inny poziom docisku i prawdopodobnie niestety nie będziemy tam korzystać z kanału F. Potem jednak nadchodzą wyścigi poza Europą i Singapur powinien być dla nas dobry.
[b]Plany przed Grand Prix Włoch?[/b]
W najbliższy weekend wracam na rajdowe trasy, wystartuję Renault Clio Super 1600 w Rally Alpi Orientali, zaliczanym do mistrzostw Włoch.
[i]—wysłuchał m.s.[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA