fbTrack

Teatr

Magia teatru poza słowami

Wydarzeniem wieńczącym 10. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu będzie występ grupy Familie Floz
Fotorzepa
Przed nami finałowy weekend jubileuszowej edycji Festiwalu Sztuki Mimu. Zobaczymy plenerowy spektakl „Babel”, klasyczną pantomimę duetu Bodecker/Neander Company oraz zespołową grę niemieckiej grupy Familie Floz, której członkowie występują w maskach.
Na piątkowy wieczór zaplanowano ostatnie na tym festiwalu przedstawienie w plenerze. Na tyłach Teatru Na Woli pojawi się Teatr Formy, założony w 1996 roku przez Józefa Markockiego, wieloletniego aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Artyści na oczach widzów będą budować sięgającą nieba tytułową wieżę Babel. Wspinaczka w górę będzie się przeplatać z fragmentami różnych ludzkich historii.
Dla Józefa Markockiego Babel jest symbolem braku komunikacji międzyludzkiej. – To metafora współczesnego człowieka – wyjaśnia. – Każdy z nas, aktorów, mówi w tym spektaklu o sobie, o problemach, które są blisko nas.
W sobotę na scenie Teatru Na Woli zaprezentują się Alexander Neander i Wolfram von Bodecker, uczniowie i wieloletni współpracownicy słynnego Marcela Marceau. Czerpią z tradycji klasycznej pantomimy, ale są otwarci na artystyczne poszukiwania. W swoich spektaklach łączą mimodram z teatrem przedmiotu i obrazu. – To czysta magia teatru pantomimy – mówi szef festiwalu Bartłomiej Ostapczuk. Sama fabuła ich spektaklu „Out of the Blue” zapowiada się intrygująco. Bohaterem jest kontrabasista, który jako jedyny ocalał z katastrofy samolotowej. Gdy otwiera futerał, by wyjąć ukochany instrument, odkrywa, że wewnątrz zamiast kontrabasu jest pasażer na gapę... Wydarzeniem wieńczącym 10. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu będzie występ grupy Familie Floz z kryminalną opowieścią „Hotel Paradiso”. Akcja rozgrywa się w ekskluzywnym górskim pensjonacie. Jego renoma wisi jednak na włosku, gdy personel i goście wplątani zostają w serię tajemniczych zabójstw. Familie Floz lubią się bawić różnymi formami – tańcem, klownadą, akrobatyką. Zawsze występują w maskach. Warto się wybrać na ich spektakl, bo przyjadą do Polski pierwszy raz. [i]10. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, Teatr Na Woli, Warszaw, ul. Kasprzaka 22, bilety: 40 zł, rezerwacje: tel. 22 632 24 78, piątek (27.08), godz. 20, sobota (28.08) – niedziela (29.08), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL