fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

PKSy na sprzedaż

Do kupienia są spółki samochodowe w Bartoszycach, Olsztynie i Ostródzie. Wycenione zostały na prawie 10 mln zł
PKS w Bartoszycach za 2008 rok miała 10,3 mln zł przychodu i 43,3 tys. zł zysku netto. PKS Olsztyn zakończył rok 2008 stratą w wysokości 58,7 tys. zł przy przychodach na poziomie ponad 14 mln zł. Pod kreską ówczesny rok skończył również PKS w Ostródzie. Strata za 2008 rok wyniósł ponad 109 tys. zł, przychody — 9,5 mln zł. Na oferty Skarb Państwa czeka do 22 września.
Do wzięcia są pakiety 85 proc. akcji spółek. Resztę mogą nieodpłatnie przejąć pracownicy. Wystawiona na sprzedaż akcje PKPS Bartoszyce zostały wycenione na ponad 2,8 mln zł, PKP W Olsztynie — 4,2 mln zł, a spółki z Ostródy za 2,55 mln zł.
Do piątku Skarb Państwa do piątku czeka również na zgłoszenia od chętnych do nabycia PKS Rybnik. Do nabycia jest 85 proc. akcji spółki za 9,4 mln zł. Aukcja zaplanowana została na 2 września. To drugie ogłoszenie o sprzedaży tej spółki. Pierwsze, z początku lipca tego roku nie spotkało się z odzewem. Wówczas MSP chciało przewoźnika sprzedać za ok 12 mln zł.
To już kolejna spółka transportowa Skarbu Państwa, na która nie znalazł się chętny. Taki sam los spotkał przed prawie dwoma miesiącami PKS Kielce. Pakiet 85 proc. akcji PKS Kielce miał zostać sprzedany na aukcji zaplanowanej na 30 czerwca tego roku. Jej dochód w 2008 roku wyniósł 29 mln zł, zyska — 8,2 mln zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA