fbTrack

Internet

Gry przez Internet archiwizowane przez pięć lat

www.sxc.hu
Organizatorzy zakładów wzajemnych w sieci będą gromadzić i przechowywać dane o zakładach i ich uczestnikach
Wczoraj rząd zmienił decyzję z 19 stycznia w sprawie projektu noweli ustawy o grach hazardowych przedłożoną przez ministra finansów. Teraz ustawę musi jeszcze przyjąć parlament.
Dane powinny być przechowywane przez pięć lat, a po ich upływie powinny zostać usunięte. Rygor ten dotyczyć ma zakładów i ich uczestników na terytorium państwa członkowskiego UE lub należącego do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zgodnie z autopoprawkami podmioty organizujące zakłady wzajemne przez Internet zobowiązane będą do archiwizowania wszystkich informacji wymienianych między nimi a uczestnikiem zakładów w urządzeniu zainstalowanym na terytorium RP. Dzięki temu możliwa będzie kontrola całego procesu zakładów wzajemnych. Tego rodzaju rozwiązania funkcjonują już w innych państwach, m.in. we Francji.
[b]Organizator zakładów powinien też zapewnić bezpieczeństwo przechowywanych informacji, chronić je przed dostępem nieuprawnionych[/b], a także przed zniszczeniem. Będzie miał też obowiązek zapewnić funkcjonariuszowi celnemu dostęp do urządzenia archiwizującego w miejscu jego zainstalowania i przechowywania. Powinien też udostępnić mu odpowiednie narzędzia i oprogramowanie pozwalające odczytywać, przetwarzać i kopiować te informacje.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL