fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Hołd dla powstańców

Na dwa dni przed 66. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, pod gmachem resortu środowiska delegacje pracowników Ministerstwa Środowiska i Lasów Państwowych oddały hołd powstańcom.
Kwiaty złożono w piątek pod tablicą upamiętniającą pracowników leśnictwa i przemysłu drzewnego poległych w czasie II wojny światowej.
Delegacji ministerstwa przewodniczył wiceminister Bernard Błaszczyk. Wieńce składano w asyście pocztu sztandarowego, w którego składzie są leśnicy-kombatanci skupieni w działającym przy Ministerstwie Środowiska Kole Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
– Co roku przychodzimy tu, aby oddać hołd wszystkim mieszkańcom Warszawy, którzy stawili się na rozkaz, by walczyć o wyzwolenie stolicy, i przez 63 dni toczyli walkę z hitlerowskim okupantem w osamotnieniu. Ogrom zniszczeń i strata w powstaniu 200 tysięcy istnień ludzkich nie załamały nas, Polaków - mówił Mieczysław Orzełek, przewodniczący Koła ŚZŻAK. I dodał: Jak powiedział marszałek Józef Piłsudski: „Być pokonanym a nie ulec – to zwycięstwo”. Myśmy nie ulegli. Zwyciężyliśmy. Cześć bohaterom Warszawy! – mówił Orzełek.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA