fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Leniwe amerykańskie południe

copyright PhotoXpress.com
Iwona Trusewicz
Najbardziej leniwy stan Ameryki to Luizjana. Jej mieszkańcy najwięcej czasu poświęcają na sen, oglądanie telewizji i nicnierobienie. Na pracę zaś tylko dwie godziny 41 minut.
Aktywność mieszkańców stanów USA badało przez trzy lata Bureau of Labor Statistics. Jak podał „Bloomberg Businessweek”, badacze policzyli, ile czasu Amerykanie poświęcają na poszczególne czynności. Okazało się, że mieszkańcy Luizjany (4,5 mln ludzi) śpią najdłużej (osiem godzin i 44 minuty), oglądają najwięcej TV (3,05 godziny) i przez 29 minut nic nie robią.
Tylko trochę mniej leniwe są Missisipi i Arkansas. Eksperci wyjaśniają zachowanie mieszkańców tych trzech graniczących ze sobą stanów na południu USA gorącym klimatem, niedostatecznie rozpropagowanym zdrowym stylem życia oraz wysokim poziomem biedy i bezrobocia (Luizjanę spustoszył w 2005 roku huragan Katrina, teraz zalewa ją ropa z platformy BP).
Pozytywnie wyróżniają się za to mieszkańcy Dakoty Północnej, którzy śpią osiem godzin i cztery minuty, nie robią nic przez 22 minuty, a pracują ponad pięć godzin dziennie.
Wychodzi na to, że istnieje nie tylko Polska B, ale i Stany B.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA