fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Są chętni na mieszkania urządzone pod klucz

Co powinno się znaleźć w ofercie wykończenia
Rzeczpospolita
>> Większość warszawiaków planujących zakup mieszkania zainteresowana jest opcją wykończenia pod klucz. Taką odpowiedź wskazało 41 proc. respondentów przepytanych przez redNet Consulting w czasie targów mieszkaniowych tabelaofert.pl. Stanem deweloperskim zainteresowanych było 31 proc. ankietowanych, a 28 proc. nie miało na ten temat wyrobionego zdania.
>> Najistotniejszymi elementami wykończenia, które deweloperzy powinni proponować klientom, są – według ankietowanych – parapety i podłoga – wskazało na nie odpowiednio 56,2 i 52,2 proc. osób. Na kolejnych miejscach znalazły się płytki w łazience i WC (32,2 proc.) oraz ogrzewanie podłogowe w łazience (29,3 proc.).
>> Ważne okazały się również drzwi wewnętrzne, pomalowane ściany oraz elementy wyposażenia łazienki takie jak sedes, umywalka, wanna czy prysznic. Zdecydowanie najmniej osób zainteresowanych było zakupem mieszkania z wyposażeniem kuchni.
>> Ponad 17 proc. respondentów zadeklarowało, że nie zdecydowałoby się na żaden z elementów wykończenia wnętrz kosztem wyższej ceny lokalu.
>> Chcąc wyposażyć mieszkanie według preferencji wynikających z badania, trzeba liczyć się ze wzrostem ceny o 8 – 15 proc. wartości mieszkania w porównaniu ze standardem deweloperskim – szacują specjaliści z redNet Dom.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA