fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

W paryskim zoo urodziły się pantery śnieżne

Dwumiesięczne pantery śnieżne, Parti i Jaya, urodzone w paryskim zoo
AFP
W ogrodzie zoologicznym w Paryżu urodziły się niezwykle rzadkie pantery śnieżne. Dziś po raz pierwszy pokazały się widzom.
Dwie samiczki, Parti i Jaya, przyszły na świat 14 maja. Ich rodzicami są kocica Luang, wcześniej mieszkanka brytyjskiego Howletts Wild Animal Park w Canterbury w hrabstwie Kent, i kocur Samar, który do Paryża przyjechał z Pragi.
Pantery śnieżne to wymierający gatunek, chroniony wieloma konwencjami, m.in. Konwencją o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora, [link=http://www.cites.org/]CITES[/link]). Gatunek znajduje się również na liście Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (The World Conservation Union lub International Union for Conservation of Nature and Natural Resources [link=http://www.iucn.org/]IUCN[/link]), organizacji, która publikuje Czerwoną Księgę Gatunków Zagrożonych.
Według różnych źródeł na wolności - głównie w Himalajach, na Wyżynie Tybetańskiej i w środkowej Azji - żyje od 5 do 10 tys. panter śnieżnych, a w ogrodach zoologicznych - około 700.
Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA