fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Ericsson dostarczy Emitelowi system multipleksacji i dystrybucji sygnału TV

Ericsson dostarczy [b]Emitelowi[/b] system multipleksacji i dystrybucji ogólnopolskich i regionalnych sygnałów telewizyjnych. Dotyczący trzeciego multipleksu DVB-T przyznanego [b]TVP[/b] kontrakt podpisano wczoraj przed południem, ale Ericsson już od pewnego czasu realizuje prace związane z umową z Emitelem.
- Niestety nie mogę zdradzić wartości kontraktu. Mogę jedynie powiedzieć, że to duża, bardzo znacząca dla Ericssona umowa - powiedział rpkom.pl [b]Staffan Henriksson[/b], prezes Ericsson Polska.
Z pomocą Ericssona, a konkretnie [b]Ericsson Television [/b]i spółki [b]Net Insight[/b], szwedzkiego partnera firmy, Emitel dokona upgrade sieci dystrybucyjnej i sprzętu nadawczo-odbiorczego. Umowa zostanie zrealizowana do końca 2010 r.
W ramach zamówienia Ericsson dostarczy Emitelowi system kontrybucji sygnałów audiowizualnych pomiędzy regionalnymi oddziałami TVP centralą w technologii HD.
- Kontrakt potwierdza, że jesteśmy w stanie osiągnąć sukces także poza obszarem naszego core-businessu, którym jest mobilny broadband i systemy komórkowe. Umowa potwierdza także, że transakcja sprzed dwóch lat, czyli przejęcie [b]Tandberg Television[/b], była sukcesem - mówi rpkom.pl Staffan Henriksson.
- Wybrane rozwiązanie stanowi rozwinięcie dotychczasowych inwestycji w zasoby sieci i sprawdzone technologie, pozwalając na dalsze, efektywne ich wykorzystywanie w przyszłości - powiedział [b]Przemysław Kurczewski[/b], Prezes Zarządu Emitel, cytowany w informacji prasowej.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA