fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Grecki Eurobank EFG poszukuje partnera dla Polbanku

Eurobank EFG, szuka partnera biznesowego dla Polbanku swojego polskiego oddziału - poinformował bank
Zastrzega, że na obecnym etapie Eurobank EFG nie jest zaangażowany w rozmowy z żadnym konkretnym partnerem. Agencja Bloomberg powołując się na grecką gazetę Naftemporiki podała, że trwają w tej sprawie rozmowy z HSBC. Następna faza rozwoju Polbank EFG zakłada zarejestrowanie oddziału jako odrębnego banku z pełną, polską licencją bankową oraz podwojenie aktywów w średnim okresie – częściowo dzięki wprowadzeniu oferty bankowości korporacyjnej dla firm średniej wielkości.
- W dość krótkim czasie udało nam się stworzyć znaczącej wielkości instytucję z blisko 800 tys. tysiącami klientów. Następnym krokiem na drodze rozwoju Polbank EFG jest uzyskanie polskiej licencji bankowej – mówi Kazimierz Stańczak, dyrektor generalny Polbank EFG.
Przygotowania do uzyskania licencji trwają już od dłuższego czasu, jednak do tej pory nie został złożony wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności bankowej. Eurobank EFG zadeklarował, że poinformuje inwestorów o zarejestrowaniu polskiego biznesu oraz wynikach rozmów z potencjalnymi partnerami w momencie podpisania stosownych umów. Przewidywany termin rejestracji to koniec pierwszej połowy 2011 roku.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA