fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Emisja akcji przyczyną spadku kursu

Rzeczpospolita
W piątek kurs akcji Cersanitu, firmy produkującej płytki ceramiczne i ceramikę sanitarną, spadł o 3,6 proc., do 12,98 zł.
Jest to najniższa cena walorów spółki od ponad czterech miesięcy. Co więcej, właściciela zmieniła stosunkowo duża liczba walorów, bo prawie 100 tys.
Bezpośrednim powodem spadku jest planowana przez zarząd tania emisja 72,13 mln akcji serii G dla dotychczasowych akcjonariuszy (ich udział w podwyższonym kapitale będzie stanowił 33,3 proc.). – Z oferty chcemy pozyskać 150 – 250 mln zł. Pieniądze przeznaczymy na podwyższenia kapitału obrotowego, a konkretnie na regulowanie bieżących płatności – mówi Artur Kłoczko, przewodniczący rady nadzorczej Cersanitu. To oznacza, że spółka prawdopodobnie zaoferuje nowe papiery po cenie mieszczącej się w przedziale od 2 zł do 3,5 zł. W ocenie analityków tak niska cena zapewnia powodzenie emisji i zwiększenie płynności akcji spółki. Z drugiej strony powoduje, że po emisji przypadający na każdą akcję majątek i potencjalne zyski będą dużo mniejsze niż dziś.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA