fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spór o in vitro

Pawlak o in vitro: nie refundować

Waldemar Pawlak nie popiera refundacji zapłodnienia metodą in vitro. Wicepremier podkreślił w radiowej Trójce, że chciałby, aby Polacy byli na tyle zamożni, by na własną rękę móc zapłacić za ten zabieg.
Zdaniem Pawlaka należy przede wszystkim zadbać o to, by ludzie mogli dobrze zarabiać i byli w stanie osiągać tak trudne i skomplikowane zabiegi samodzielnie. W tej dziedzinie należy bardziej respektować sumienie, a mniej uciekać się do rozwiązań finansowych - uważa wicepremier.
Szef ludowców dodał, że raczej będzie popierać Bronisława Komorowskiego, który odnosząc się w czasie kampanii wyborczej do kwestii refundacji in vitro mówił, że nie wolno nikomu nakazać stosowania metody in vitro, ale nie wolno też tego zakazywać.
Jeszcze zanim Komorowski został kandydatem PO w wyborach prezydenckich, przekonywał podczas debaty z Radosławem Sikorskim, że jeżeli metoda zapłodnienia in vitro ma być finansowana lub współfinansowana z budżetu państwa, w ustawie muszą być zapisane kryteria zdrowotne, które "zwiększają szansę na urodzenie zdrowego dziecka".
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA