fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Szukają filmu Hitchcocka

Brytyjski Instytut Filmowy zamierza odnaleźć kopię „The Mountain Eagle”, filmu, który Alfred Hitchcock nakręcił w 1928 r.
Mistrz suspensu opowiedział historię, której bohaterami są niecny ojciec, kaleki syn, śliczna nauczycielka i niewinny skazaniec. Autor określił swoje dzieło jako potworne.
Teraz Brytyjski Instytut Filmowy postanowił sprawdzić, czy Hitchcock nie przesadził z samokrytyką. Specjaliści są przekonani, że taśma z filmem przetrwała u kogoś w piwnicy lub na strychu. Zamierzają ją odnaleźć, a kopię włączyć do archiwum. To największa tego rodzaju kolekcja – Instytut przechowuje ponad 180 tys. filmów i 750 tys. programów telewizyjnych.
Na liście zagubionych tytułów znalazły się także „A Study in Scarlet” (1914) – pierwsza ekranizacja opowieści o Sherlocku Holmesie, i historia science fiction „The First Men in the Moon” (1919).
Znalezienie „The Moun-tain Eagle” stanowiłoby sensację. Nie jest to zresztą jedyne zagubione dzieło Hitchcocka. O jego drugim filmie wiadomo niewiele więcej ponad to, że został nakręcony w Austrii, a Tyrol udawał góry Kentucky.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA