fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kary się nie odlicza

Fotorzepa, Mariusz Dąbrowski MD Mariusz Dąbrowski
Ten, kto postawił budynek bez pozwolenia, nie może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatków na jego legalizację
[b]Uznał tak dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji nr IBPBI/1/415-209/10/ZK. [/b]Rozpatrywał on sprawę przedsiębiorcy, który do istniejącego budynku dobudował inny, ale bez wymaganego pozwolenia. Organ nadzoru budowlanego nałożył na niego opłatę legalizacyjną w wysokości 150 tys. zł. Wnioskodawca pytał, czy wydatek ten może być kosztem podatkowym i czy może powiększyć wartość wybudowanego w ten sposób środka trwałego.Dyrektor IS przypomniał, że zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 15 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=346580]ustawy o PIT[/link] za koszty uzyskania przychodów nie uważa się grzywien i kar pieniężnych orzeczonych w postępowaniu karnym, karnym skarbowym, administracyjnym oraz o wykroczenia.Zgodnie z art. 49 ust. 2 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=FE01A510EA5A801038C9857AEB20BC14?id=183262]prawa budowlanego[/link] do opłaty legalizacyjnej stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące kar, o któ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA