fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Wakacje i apetyt na teatr

Młodzi fani teatru z Woli nie muszą się przejmować sezonem ogórkowym na warszawskich scenach. Organizatorzy “Lata w mieście” przygotowali dla nich na dwa wakacyjne miesiące aż 14 spektakli w wykonaniu różnych formacji artystycznych.
Uczestników grup zorganizowanych wolskiej akcji “Lato w mieście” już w piątek czeka niezwykłe przeżycie w Teatrze Na Woli. Gościnnie występujący tu Teatr Mimo otworzy przed nimi barwny świat “Klaunady”.
Na scenie pojawią się bohaterowie etiud pantomimicznych – pantoflarz, którego żona Hetera zabrała na wakacje, trzy zakupoholiczki, myszkujące po sklepowych półkach, niezdarny playboy czy zakochany w kokietce nieśmiały. Wprowadzą oni widzów w zaczarowany świat gestów i min, pokazując im jednocześnie inny rodzaj teatralnych wzruszeń.
Swoją porcję wrażeń dostaną także ci, którzy nie korzystają z opieki punktów dziennego pobytu. Wystarczy, by śledzili repertuar Ośrodka Kultury im. Żeromskiego, Domu Kultury Działdowska i wolskich bibliotek dla dzieci i młodzieży (www.okwola.pl) i wybierali interesujące ich przedstawienia. – Gramy przez całe wakacje – zapewniają organizatorzy letnich atrakcji z Urzędu Dzielnicy. – Spektakle są ogólnie dostępne, a wstęp na nie jest wolny.
Już we wtorek wystąpi przed dziećmi Teatr Forma ze spektaklem pt. “Mam braciszka”. Perypetie bohaterów pozwolą widzom przychylnie spojrzeć na młodsze rodzeństwo. I rozbudzą ich apetyty na kolejne spotkania z teatrem.
Można je sycić już w czwartek w Ośrodku Kultury im. Żeromskiego. Przez tutejszą scenę przemaszeruje “Kot w butach”. Przygody sprytnego czworonoga przypomni widzom Autorski Teatr Młodego Widza.
[i]Mam braciszka, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 32, Warszawa, ul. Twarda 64, wstęp wolny, rezerwacje: tel. 22 620 97 83, wtorek (6.07), godz. 11; Kot w butach, Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego, ul. Obozowa 85, wstęp wolny, rezerwacje: tel. 22 836 22 15, czwartek (8.07), godz. 11[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA