fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Orzeczenie o niepełnosprawności nie daje dodatków

www.sxc.hu
Czy pracownikowi posiadającemu orzeczenie o niepełnosprawności przysługują z tego tytułu jakieś dodatki do wynagrodzenia?
[b]Nie[/b]. Nie ma żadnych specjalnych dodatków do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych, które byłyby zarówno przewidziane w kodeksie pracy, jak i np. w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.Jednakże pracodawca zatrudniający pracowników niepełnosprawnych oraz same osoby niepełnosprawne muszą wiedzieć i pamiętać, iż w art. 15 – 20 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych został określony status pracowniczy osoby niepełnosprawnej.Ustalone zostały normy ochronne, które dotyczą skrócenia czasu pracy, przyznania prawa do dodatkowej przerwy w pracy oraz dodatkowego urlopu wypoczynkowego, które, owszem, mogą wpłynąć na wynagrodzenie pracowników niepełnosprawnych.[i]Podstawa prawna:[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?n=1&id=257066]ustawa z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osó4, poz. 92, ze zm. 2008r.)[/link...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA