fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2010

Kolejne komitety poparcia Jarosława Kaczyńskiego

Samorządowcy, działacze społeczni, pracownicy naukowi białostockichuczelni - w sumie 70 osób jest na liście, powołanego w Białymstoku, podlaskiegospołecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego.
Powstał również podhalański komitet poparcia kandydata PiS na prezydenta.
Jak mówiono na zorganizowanym w Białymstoku spotkaniu inaugurującym działalność komitetu, jest on złożony z "lokalnych autorytetów", które zgadzają się z "wizją Polski przedstawianą przez Jarosława Kaczyńskiego".
Na liście są m.in. rektor Politechniki Białostockiej prof. Tadeusz Citko, Józef Mozolewski, przewodniczący regionalnej "Solidarności oraz Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jest grupa samorządowców i pracowników naukowych białostockich uczelni, prywatni przedsiębiorcy, dyrektorzy kilku szkół.
"Jesteśmy przekonani, że wybór Jarosława Kaczyńskiego gwarantuje urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni" - głosi deklaracja komitetu.
"Polski nowoczesnej a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje, Polski suwerennej, otwartej na świat, a jednocześnie nie odcinającej się od swojej tożsamości; Polski niepodzielonej, w której wszyscy obywatele odnajdują godne miejsce i możliwość rozwoju, a w życiu publicznym zapanuje atmosfera prawdy i szczerej troski o dobro wspólne" - napisano w podpisywanym w sobotę w Białymstoku dokumencie.
Powołany został również Podhalański Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego. W skład komitetu może wejść każdy, kto popiera kandydaturę szefa PiS na prezydenta. Jak powiedział PAP poseł PiS Edward Siarka, do komitetu będą zapraszani zarówno ludzie uważani za lokalne autorytety, osoby znane, jak i zwykli mieszkańcy Podhala.
Komitety: podlaski i podhalański komitet to kolejne takie inicjatywy - wcześniej podobne, zrzeszające osoby popierające kandydata PiS na prezydenta komitety, zorganizowane zostały w Małopolsce, na Mazowszu, Śląsku i Podkarpaciu.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA