Rpkom

Przegląd prasy - środa 23 grudnia

Parkiet

Prezes TP: ceny będą nadal spadać Urszula Zielińska
Dostęp do Internetu może tanieć w 2010 r. najmocniej. Sieci mobilne na razie nie obawiają się o przychody. Popularność usługi mobilnego dostępu do Internetu i rozwój infrastruktury kablowej dostępu szerokopasmowego to główne przyczyny oczekiwanego spadku cen tych usług w 2010 roku. http://archiwum.parkiet.com/artykul/667292_Prezes_TP:_ceny_beda_nadal_spadac.html (dostęp płatny)
Rzeczpospolita
Kolejny rok niższych cen Urszula Zielińska, Łukasz Dec W 2010 roku ceny Internetu i rozmów będą spadały. Dostawcy telewizji wciąż będą walczyć na pakiety usług. Rosnąca popularność mobilnego dostępu do Internetu i rozwój infrastruktury kablowej to główne przyczyny oczekiwanego spadku cen tych usług w 2010 roku. Ceny rozmów komórkowych nie powinny już spadać. Za to mniej możemy zapłacić za połączenia z telefonu stacjonarnego. http://new-arch.rp.pl/artykul/913567_Kolejny_rok_nizszych_cen.html (dostęp płatny)   Mniej za minutę przez komórkę Urszula Zielińska Operatorzy mobilni nie ujawniają, jaki udział w ich przychodach mają klienci indywidualni (tzw. rynek masowy), a jaki firmy http://new-arch.rp.pl/artykul/913572_Mniej_za_minute_przez_komorke.html   Polska mobilną potęgą Tomasz Boguszewicz, Łukasz Dec Trzy czwarte przychodów firm telekomunikacyjnych w Polsce pochodzi z usług mobilnych.
To najwyższy taki wskaźnik wśród 12 najbardziej rozwiniętych rynków telekomunikacyjnych świata - wynika z raportu brytyjskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego Ofcom http://new-arch.rp.pl/artykul/913566_Polska_mobilna_potega.html (dostęp płatny)   Rośnie popularność Internetu Urszula Zielińska 2010 rok może przynieść pierwsze duże inwestycje w infrastrukturę dostępu do Internetu w Polsce. http://new-arch.rp.pl/artykul/913570_Rosnie_popularnosc_Internetu.html (dostęp płatny)
TP SA porozumie się z Netią? Urszula Zielińska Dziś Telekomunikacja Polska ma podpisać z Netią umowę przewidzianą w ugodzie narodowego operatora z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. http://new-arch.rp.pl/artykul/913569_TP_SA_porozumie_sie_z_Netia.html (dostęp płatny)
{loadposition artrek}
Źródło: rpkom.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL