fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

„Socjalny Internet" za 18,5 mln zł

Aero 2 zostało zwycięzcą przetargu na rezerwację częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz dla ogólnopolskiej sieci szerokopasmowego dostępu.
Spółka zaoferowała opłatę za rezerwację w wysokości 18,5 mln zł. Łącznie Aero 2 zdobyło w postępowaniu przetargowym 1000 pkt. Spółka ma 7 dni na złożeniue wniosku o rezerwację wylicytowanej częstotliwości. Obowiązkiem zwycięzcy jest alokowania minimum 20 proc. pasma do świadczenia usług darmowego dostępu do Internetu o ograniczonych parametrach jakościowych. Usługi te zwycięzca musi zaoferować najpóźniej w ciągu 3 lat od osiągnięcia 50-proc. pokrycia kraju (pod względem ludnościowym) zasięgiem swojej sieci. Usługi komercyjne operator może świadczyć pod warunkiem świadczenia na danym terenie również usług „socjalnych".
  Aero 2 wygrało przetarg ze spółką Milmex Systemy Komputerowe. Oferta Milmeksu z przyczyn formalnych nie przeszła do drugiego etapu badania. Urząd Komunikacji Elektronicznej nie podaje, jaką kwotę za rezerwację zaoferował Millmex.
  W ubiegłym roku Aero 2 zdobyło częstotliwość GSM 900. Razem z przejęciem spółki Mobyland zdobyło prawa do korzystania z zakresu 1800 MHz. To już trzeci zakres, którym dysponowac będzie enigmatyczna spółka. Należy ona do prawników kancelarii Chajec, Don-Siemion & Żyto. Powszechnie uchodzi za wehikuł inwestycyjny Zygmunta Solorza-Żaka. Aero 2 współpracuje oficjalnie z kontrolowaną przez Solorzą Sferią.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA