fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Pruski nadal na czele zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Rada nadzorcza przedłużyła na kolejne trzy lata kadencję obecnego zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, odpowiedzialnego za wypłatę wkładów klientów banków w przypadku upadłości takich instytucji
Oznacza to, że do 31 marca 2013 r. prezesem będzie Jerzy Pruski, jego zastępcą Anna Trzecińska, a Sławomir Niemierka i Marek Pyła będą pełnić funkcje członków zarządu.
„Powołanie członków zarządu nastąpiło zgodnie z procedurą przyjętą przez radę Funduszu, spośród kandydatów zgłoszonych przez członków rady BFG w trybie konkursu zamkniętego (tryb ten był stosowany przy powołaniu członków zarządu dotychczasowej kadencji)” – czytamy w komunikacie BFG.
Dzisiaj pisaliśmy, że w radzie Funduszu nie było jednomyślności w sprawie powołania zarządu na nową kadencję. Narodowy Bank Polski, który ma w radzie dwóch przedstawicieli, chciał przeprowadzenia konkursu otwartego. Decydujący głos w radzie BFG mają jednak reprezentanci Ministerstwa Finansów i Komisji Nadzoru Finansowego.
Jerzy Pruski został jest prezesem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego od września ubiegłego roku. Wcześniej przez nieco ponad rok stał na czele zarządu PKO BP, a do stycznia 2008 r. pełnił funkcję wiceprezesa NBP. Odszedł w następstwie konfliktu ze Sławomirem Skrzypkiem, szefem banku centralnego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA